Wojskowy Dzień Szkoleniowy w 4 pchem w Brodnicy

W dniu 16 lutego 2022 r. kadeci klas mundurowych uczestniczyli w kolejnych zajęciach praktycznych w ramach wojskowego dnia szkoleniowego. Zajęcia odbyły się na strzelnicy garnizonowej w Brodnicy, a instruktorami byli żołnierze z 4 pchem.

Dziś również odbył się egzamin dla kadetów uczestniczących w IV edycji Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych. Do egzaminu przystąpiło 7 kadetów i wszyscy egzamin teoretyczny i praktyczny zdali pozytywnie. Po przeprowadzonym egzaminie przedstawiciel WKU Brodnica pogratulował kadetom i wręczył upominki. Dzięki temu już jako Absolwenci klas mundurowych – CWKM – mają zagwarantowane 9 punktów podczas rozmowy kwalifikacyjnej przeprowadzanej podczas rekrutacji do uczelni wojskowych w roku akademickim 2022/23 – tak wynika z Zarządzenia nr 1/MON Ministra Obrony Narodowej z dnia 1 lutego 2022 r. Dodatkowe punkty na uczelnie wojskowe to nie jedyny korzyść z bycia kadetem. Kadeci mogą również skorzystać z możliwości odbycia skróconej służby przygotowawczej, po której mogą zostać żołnierzami.

Uczniowie V edycji ćwiczyli dziś zagadnienia z taktyki oraz szkolenia strzeleckiego, gdzie doskonalili łączne czynności do strzelania.
Kadeci OPW szkolili się z budowy broni, składania i rozkładania jej oraz ładowania i rozładowania magazynka.

Zespół Szkół w Jabłonowie Pomorskim to jedna z dwóch szkół, które współpracują z WKU Brodnica i realizują program Ministra Obrony Narodowej w zakresie szkolenia CWKM i OPW.

Z żołnierskim pozdrowieniem

kpt. rez. mgr inż. Sławomir ŻOCHOWSKI

Koordynator klas mundurowych ZS Jabłonowo Pom.