VI edycja OWoBiO za nami

VI EDYCJA OLIMPIADY WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE I OBRONNOŚCI

Dzięki przebrnięciu przez pierwszy etap olimpiady w dniu 10 grudnia 2021 r. 5 osobowa grupa kadetów z Zespołu Szkół w Jabłonowie Pomorskim uczestniczyła w drugim etapie Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności na poziomie okręgowym. Stawką był awans do etapu centralnego, gdzie walka odbędzie się już o indeksy. W tym roku w etapie okręgowym wystartowało 52 uczniów ze szkół województwa kujawsko-pomorskiego.

Mundurowcy reprezentowali szkołę w składzie:

– kdt. Weronika KOPIŃSKA

– kdt Kinga KLEIN

– kdt Nadia WALISZEWSKA

– kdt Michelle TOMASZEWSKA
– kdt Mateusz KACZOROWSKI

W tym roku było nam dane zwiedzać stoiska wspierających olimpiadę instytucji. Każde stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem. Można było dowiedzieć się wielu interesujących i fachowych informacji.

Od godz. 14.00 uczestniczyliśmy w ciekawie przeprowadzonym Quizie online, której autorem było Centrum NATO MP COE z Bydgoszczy

O godz. 15.00 komisja podała wyniki.

Spośród 52 uczestników etapu okręgowego do finału awans uzyskało 10 uczestników.

Wśród 10 szczęśliwców z naszego okręgu, którzy w marcu 2022 r. zmierzą się w etapie centralnym nie znalazł się  żaden z naszych reprezentantów.

Powalczymy za rok, aby znów wrócić do tradycji udziału w finale centralnym.

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim za udział zaangażowanie. Na wszystkich mundurowcach i ich sympatykach zawsze można liczyć.

 

Z żołnierskim pozdrowieniem

kpt. rez. mgr inż. Sławomir ŻOCHOWSKI

Zespół Szkół w Jabłonowie Pom.