DZIEŃ MUNDUROWCA – ślubowanie klas mundurowych

„Dzień Mundurowca” w Zespole Szkół w Jabłonowie Pomorskim.

W piątek 26 listopada 2021 o godz. 17.00 w Zespole Szkół obchodzono po raz kolejny święto klas mundurowych – Dzień Mundurowca. Nie przypadkowo wybrano ten dzień na Nasze święta, a na wzór Dnia Podchorążego obchodzonego w szkolnictwie wojskowym. Zgodnie z obowiązującym regulaminem klas mundurowych w tym dniu następuje ślubowanie mundurowców klas pierwszych i nadanie im stopnia młodszy kadet. Uroczystość rozpoczęła się od złożenia meldunku oraz podniesienia flagi państwowej dla uczczenia Dnia Mundurowca. Na samym początku uroczystości zostało podpisane porozumienie o współpracy szkoły z patronacką jednostką wojskową jaką jest dla nas 4 Brodnicki Pułk Chemiczny w Brodnicy. Kolejnym a zarazem głównym punktem uroczystej zbiórki był akt ślubowania uczniów klas pierwszych oraz wręczenie im legitymacji i stopnia młodszy kadet. Po ślubowaniu oraz awansach nastąpiła część pokazów. Mundurowcy zaprezentowali swoje umiejętności. Przedstawiono podstawowe elementy musztry. Po raz pierwszy zaprezentowany został pokaz musztry paradnej wykonanej przez kadetów klasy trzeciej. Kadeci zaprezentowali również umiejętności z zakresu taktyki oraz pokaz z bronią długą i krótką. Pokaz uświetnił również taniec grupy mundurowców challenge Jerusalema, gdzie pokazujemy, że wspieramy wszystkie służby mundurowe w walce z covid-19.

Na zakończenie kadeci przyjęli życzenia dalszych osiągnięć i samych sukcesów, aby w swej działalności zawsze towarzyszyły im słowa Bóg, Honor, Ojczyzna.

Naszą uroczystość uświetnili swoją obecnością starosta brodnicki pan Piotr BOIŃSKI, przedstawiciele służb mundurowych w osobach: zastępca 4 pchem ppłk Krzysztof PESTA, zastępca komendanta WKU w Brodnicy por. Grzegorz OSTROWSKI i kierownik posterunku Policji w Jabłonowie Pom. asp. sztab. Mirosław PNIEWSKI oraz bardzo liczna grupa absolwentów. Najśmielsze nasze oczekiwania przeszli rodzice, którzy przybyli tak licznie na uroczystość, wpierając swoje pociechy.

Po apelu kadeci niestety tym razem bez rodziców udała się na słodki poczęstunek, gdzie wspólnie przy smacznym torcie spędziliśmy miłe chwile.

Dla mundurowców dzień ten się nie skończył, gdyż o godz. 19.30 ogłoszony został alarm i przystąpiliśmy do kolejnego przedsięwzięcia jakim była NOC w SZKOLE pod kryptonimem „JABŁONOWO NOCĄ”. Ale o tym już napiszemy w kolejnym poście 🙂

Wizualizacja – „Już prawie 3 miesiące razem” którą rozpoczęliśmy uroczysty apel

GALERIA zdjęć ze ślubowania

Z żołnierskim pozdrowieniem

kpt. rez. mgr inż. Sławomir ŻOCHOWSKI

Zespół Szkół Jabłonowo Pom.