Cross obronny o puchar marszałka województwa kujawsko-pomorskiego

Pierwsze zawody w crossie obronnym mundurowców na strzelnicy Klubu Strzelecko-Kolekcjonerskiego LOK „Strażak” w Golubiu-Dobrzyniu

W dniu 06.11.2021 r. przy pochmurnej pogodzie na terenie strzelnicy oraz strażnicy Państwowej Straży Pożarnej w Golubiu-Dobrzyniu odbyła się rywalizacja o puchar marszałka województwa kujawsko-pomorskiego w crossie obronnym. W skład rywalizacji wchodziły trzy dyscypliny: strzelanie z karabinka do tarcz biatlonowych (każdy niezestrzelony cel, karany był biegową rundą karną), bieg terenowy i rzut granatem (nie przekroczenie określonej odległości karane dodatkową rundą karną).  Jako że zawody były przeznaczone dla uczniów klas mundurowych to oczywiście uczestnicy biegali w umundurowaniu. Dystans pętli dla dziewcząt to 1000m, a dla chłopców 1200m.

Do zawodów zgłosiło się 42 zawodników z 4 szkół. Wystartowało 31. W tym gronie były DWIE drużyny z Jabłonowa. Udało nam się zdobyć podium zespołowo i kdt Maliszewski Antoni stanął na podium w kategorii indywidualnej. Tuż za podium sklasyfikowana została kdt NOWAK Kaja, która zajęła 4 miejsce.

Oto szczegółowe wyniki:

Chłopcy:

  1. MALISZEWSKI Antoni ZS im. KEN Jabłonowo Pomorskie               4’30”49

Zespołowo

  1. ZS im. KEN Jabłonowo Pomorskie 14’59”90 s

– BIESZCZAD Mateusz

– MALISZEWSKI Antoni

– NOWAK Kaja

GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM I DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM ZA UDZIAŁ W ZAWODACH

Z żołnierskim pozdrowieniem

kpt. rez. mgr inż. Sławomir ŻOCHOWSKI

Koordynator klas mundurowych