Manewry mundurowe

W dniach 10-11.06.2021 r. odbyły się I manewry mundurowe klas mundurowych ZS Jabłonowo Pom. o tytuł NAJLEPSZEJ klasy mundurowej w roku szkolnym 2020/21. W ramach tych manewrów odbyły się równolegle otwarte zajęcia oddziału przygotowania wojskowego jakie realizowane są w Naszej szkole w ramach podpisanego projektu MON i jednostką patronacką 4 pchem w Brodnicy.

Pierwszego dnia sporo się działo, bo oprócz zajęć z instruktorami 4 pchem mieliśmy możliwość nauki połączonej z rozrywką w ramach speedpaintballa. Super sprawa – to głównie było słychać wśród kadetów. Po obiedzie udaliśmy się marszem na ognisko, które czekało na Nas nad jeziorem w Nowej Wsi. Po powrocie pograliśmy w siatkówkę, a następnie ogłoszony został alarm i kadeci ruszyli na nocne manewry po mieście. Po powrocie ogłoszono capstrzyk.

Dzień drugi zaczął się od pobudki i śniadania, a od godz. 8.45 zajęcia, które trwały do godziny 14-tej. Tego dnia miał miejsce również egzamin sprawnościowy, który obowiązuje na zaliczenie roku szkolnego.

PIERWSZY DZIEŃ MANEWRÓW 

 

NOCNE ZADANIA W TERENIE

DRUGI DZIEŃ MANEWRÓW